Bohuslavice u Zlína - Zjednodušená verze stránek
Nastavení velikosti písma
+

Aktuality

foto

Bůslavský drvař

Datum: 23. 5. 2023

Realizační tým za podpory obce všechny srdečně zve na 9.ročník dovednostní soutěže s motorovou pilou Bůslavský drvař, který se koná v sobotu 27. května od 9:30 v areálu za hasičskou zbrojnicí v Bohuslavicích u Zlína.

Prodej sazenic - firma JIDACOM

Datum: 12. 4. 2023

Firma JIDACOM s.r.o. zahájila prodej přísad zeleniny a květin pro domácí pěstitele. V nabídce jsou přísady holandského salátu PIA, různé druhy rajčat, jednou i stále plodící jahody, květák, celer, kedlubny, muškáty atd. Další informace najdete na přiloženém letáčku.

Rekonstrukce Březnické ulice - dopravní omezení

Datum: 28. 2. 2023

Připomínám občanům, že od 1.března bude ve Zlíně probíhat rekonstrukce Březnické ulice. Od 3. dubna bude průjezd pouze jednosměrný ve směru od centra k Majáku. V opačném směru bude objízdná trasa vedená přes Kudlov.

Nové jízdní řády od 11.12.2022

Datum: 9. 12. 2022

Upozorňujeme občany, že od neděle 11.12.2022 budou na území Zlínského kraje platit nové jízdní řády pro autobusovou dopravu. Od tohoto data bude zastávka u mostu pod školou fungovat na znamení.

plakat

MOBILNÍ ROZHLAS "V OBRAZE" - nově i v naší obci

Datum: 21. 11. 2022

Vážení občané, rozhodli jsme se pořídit mobilní aplikaci, která Vám umožní dostávat novinky a zprávy z obce přímo do svého mobilního telefonu. Nepřijdete tedy o žádnou informaci, která bude vložená na webové stránky včetně pozvánek a povinných dokumentů.

Informace a důležité dokumenty po příjezdu ukrajinských občanů do ČR

Datum: 10. 3. 2022

V příloze naleznete všechny důležité informace v případě ubytování ukrajinských uprchlíků.

Technické služby Zlínsko - upozornění občanům

Datum: 13. 1. 2021

Společnost Technické služby Zlínsko, v rámci své pravidelné obnovy techniky, zajišťuje svozy v naší obci novou svozovou technikou, která na jedné straně zkvalitňuje systém svozů nádob vč. zpřesnění evidence svozů a požadovaných údajů o svážených odpadech, na druhé straně přináší i nové nároky na technický stav nádob 110, 120 a 240 l, u kterých pokud nejsou v odpovídajícím technickém stavu, může dojít k jejich nevysypání, příp. k jejich poškození. Za špatný technický stav je v této souvislosti považováno, chybějící nebo poškozené úchyty a deformace kovových nádob 110 l, u plastový nádob 120 a 240 l pak především poškozený nebo upravovaný límec těchto nádob. Majitelé nádob proto musí jejich stav sledovat a v případě jejich špatného technického stavu si je vyměnit.

TRVALÁ ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY POŠTY V BOHUSLAVICÍCH

Datum: 30. 12. 2020

Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit na trvalou změnu otevírací doby pošty v Bohuslavicíh, která bude platit od 1.února 2021.

POŠTA V BOHUSLAVICÍCH

Datum: 1. 7. 2020

Upozorňuje občany, že od dnešního dne bude fungovat nové telefonní spojení na naši poštu.
NOVÉ TELEFONNÍ ČÍSLO : 954 276 351

Dodržování nedělního klidu

Datum: 21. 6. 2017

Na základě množících se stížností na používání sekaček, křovinořezů, motorových pil a cirkulárek a pálení klestu nebo suché trávy o nedělích a svátcích prosíme všechny občany o to, aby byli ohleduplní vůči sousedům a prováděli tyto činnosti pouze ve všední dny.

UPOZORNĚNÍ majitelům domácích zvířat

Datum: 15. 6. 2017

Na základě množících se stížností od občanů na volně pobíhající domácí zvířata, upozorňujeme občany, aby si svá domácí zvířata řádně zabezpečili proti volnému pobytu na soukromých i obecních pozemcích.
Přestupku se dopouští majitel volně pobíhajícího zvířete podle par.27/2f/zák.246/1992 Sb.-"chovatel neučiní opatření proti úniku zvířat" a podle § 13.odst.1 cit.zákona,"každý je povinen ....učinit opatření proti úniku zvířat". Nemluvě o tom,že takové zvíře může způsobit majetkovou škodu a škodu na zdraví. Opakované stížnosti budou předány přestupkové komisi na Magistrát města Zlína, která zahájí řízení o přestupku.

Upozornění MS Křiby Bohuslavice Březnice - zákaz volného pobíhání psů v přírodě

Datum: 15. 5. 2017

MS Křiby upozorňuje občany na zákaz volného pobíhání psů v přírodě.Podle zákona o ochraně přírody a zákona o myslivosti je zakázáno ponechávat psům možnost volného pohybu. Majiteli psa, který tento zákaz poruší, může být udělena pokuta až do výše 30 tisíc korun. Členové MS doufají, že občané budou dodržovat toto nařízení a nebude třeba přikročit k represivnímu řešení

Spalování hořlavých látek na volném prostranství. Evidence pálení.- Informace ze dne 1.3,2017

Datum: 15. 3. 2017

HZS Zlín podává informace ke spalování hořlavých látek na volném prostranství. Evidence pálení. Viz přiložený leták

Upozornění - přísný zákaz vjezdu do obecního lesa!

Datum: 6. 5. 2016

Obec Bohuslavice u Zlína důrazně upozorňuje na zákaz vjezdu čtyřkolek a dalších motorových vozidel do obecního lesa. Kdo poruší tento zákaz, vystavuje se dle § 20 zákona č. 289/1995 Sb., Lesní zákon, možnosti postihu až do výše 50 tis. Kč.